Оперативна інформація
За добу
Радіаційний фон
Погода
Всього подій:228
Пожеж:220
Врятовано осіб:4
Врятовано будівель:39
    Українська версія   |   English version       карта сайту
Нормативна база

Регламент Кабінету Міністрів України. Витяг

ВИТЯГ
з постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 „Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України”

 

 

 

Розділ 8. Законопроектна діяльність

 

Глава 1. Планування законопроектної роботи

 

Параграф 84. Перспективні та поточні плани

 

1. Розроблення законопроектів, що подаються до Верховної Ради Кабінетом Міністрів у порядку законодавчої ініціативи, здійснюється відповідно до перспективних і поточних планів законопроектних робіт та завдань, визначених законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради, актами Кабінету Міністрів та дорученнями Прем`єр-міністра.

 

2. Перспективний план законопроектних робіт строком на п`ять років розробляє Мін`юст відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів з урахуванням Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, інших державних програм, концепцій, стратегій, основних напрямів реалізації державної політики, інших програмних документів концептуального характеру та пропозицій центральних органів виконавчої влади.

 

3. Перспективний план законопроектних робіт затверджується Кабінетом Міністрів не пізніше ніж через три місяці після схвалення Верховною Радою Програми діяльності Кабінету Міністрів.

 

4. З урахуванням перспективного плану законопроектних робіт та завдань, визначених законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради, актами Кабінету Міністрів та дорученнями Прем`єр-міністра, а також пропозицій, розроблених з ініціативи центральних органів виконавчої влади, Мін`юст формує орієнтовний план законопроектних робіт на рік.

 

5. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації подають у разі необхідності пропозиції щодо формування планів законопроектних робіт центральним органам виконавчої влади, до компетенції яких належить питання, що передбачається врегулювати.

 

Параграф 85. Порядок формування планів

 

1. Центральні органи виконавчої влади подають Мін`юсту пропозиції до орієнтовного плану законопроектних робіт за встановленою формою не пізніше ніж до 15 жовтня поточного року.

 

2. Сформований Мін`юстом орієнтовний план законопроектних робіт подається для затвердження Кабінету Міністрів не пізніше ніж до 1 грудня поточного року.

 

3. У пропозиціях до перспективного та поточного планів зазначаються:

 

1) орієнтовна назва законопроекту;
2) проблема, яка потребує законодавчого врегулювання. Якщо проект закону є проектом регуляторного акта, про це зазначається окремо;
3) підстава для розроблення законопроекту;
4) строк внесення законопроекту до Кабінету Міністрів.

Параграф 86. Коригування орієнтовного плану

 

1. Мін`юст веде постійний облік законопроектів, розроблення яких передбачено новими завданнями, визначеними законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради, актами Кабінету Міністрів та дорученнями Прем`єр-міністра після затвердження орієнтовного плану законопроектних робіт. Про такі законопроекти центральні органи виконавчої влади - головні розробники інформують Мін`юст до 20 числа кожного місяця.

 

2. Про перелік законопроектів, зазначених у пункті 1 цього параграфа, Мін`юст інформує Кабінет Міністрів щомісяця.

 

Параграф 87. Звітування про виконання орієнтовного плану

 

Мін`юст на основі інформації центральних органів виконавчої влади, що подається ними до 10 січня, готує і подає до 31 січня Кабінетові Міністрів звіт про виконання орієнтовного плану законопроектних робіт за попередній рік.

 

Глава 2. Підготовка проектів законів

 

Параграф 88. Процедура підготовки

 

1. Законопроекти, що вносяться у порядку законодавчої ініціативи Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради, готуються Мін`юстом, іншими центральними органами виконавчої влади, а також Національним банком (відповідно до пункту 6 параграфа 170) з дотриманням вимог, передбачених статтями 85 і 86 Регламенту Верховної Ради , главами 2-5 розділу 6 цього Регламенту, і з урахуванням особливостей, передбачених цією главою.

 

2. Проект закону, яким встановлюються нові або змінюються чинні норми, що регулюють суспільні відносини, готується на основі концепції, яка розробляється у порядку, встановленому главою 8 розділу 6 цього Регламенту.

 

3. Разом з проектом закону, що вноситься до Кабінету Міністрів, подаються документи та матеріали, передбачені пунктом 1 параграфом 67 цього Регламенту для проектів актів Кабінету Міністрів, а також:

 

1) проект постанови Верховної Ради про прийняття проекту закону за основу;
2) перелік нових законів та законів, які потребують викладення у новій редакції, інших нормативних актів, прийняття або перегляд яких необхідно здійснити для реалізації положень закону;
3) окремий законопроект про внесення змін до інших законів, якщо такі зміни необхідні для реалізації закону і не викладені у його перехідних положеннях.

 

4. Супровідний лист до законопроекту повинен містити пропозицію щодо визначення кандидатури доповідача, який представлятиме проект у Верховній Раді.

 

5. Підготовка та подання Президентові України Кабінетом Міністрів законопроектів здійснюються відповідно до цього параграфа і з урахуванням вимог, передбачених Положенням про порядок роботи з законопроектами та іншими документами, що вносяться Президентом України на розгляд Верховної Ради, затвердженим Указом Президента України від 30 березня 1995 р.N 270.

 

6. Внесені до Кабінету Міністрів проекти законів опрацьовуються та розглядаються у порядку, встановленому главами 6 і 7 розділу 6 цього Регламенту.

 

7. У разі порушення вимог, передбачених пунктами 3 і 4 цього параграфа, а також з підстав, зазначених у пункті 4 параграфа 69 цього Регламенту для повернення проектів актів Кабінету Міністрів, Секретаріат Кабінету Міністрів повертає проект закону головному розробникові для приведення у відповідність з установленими вимогами.

 

Параграф 89. Подання до Верховної Ради

 

Схвалений Кабінетом Міністрів проект закону візується Прем`єр-міністром і подається до Верховної Ради разом із:

 

1) супровідним листом за підписом Прем`єр-міністра, в якому визначається доповідач, що представлятиме проект у Верховній Раді;
2) пояснювальною запискою за підписом керівника органу - головного розробника;
3) порівняльною таблицею (у разі подання законопроекту про внесення змін до чинного закону);
4) проектом постанови Верховної Ради про прийняття проекту закону за основу;
5) переліком нових законів та законів, які потребують викладення у новій редакції, інших нормативних актів, прийняття або перегляд яких необхідно здійснити для реалізації положень закону;
6) окремим законопроектом про внесення змін до інших законів, якщо такі зміни необхідні для реалізації закону і не викладені у його перехідних положеннях;
7) проектом закону та матеріалами до нього в електронній формі.

 

Розділ 9. Підготовка проектів актів Президента України

 

Параграф 90. Процедура підготовки

 

1. Проекти актів Президента України готуються центральними органами виконавчої влади відповідно до Положення про порядок підготовки та внесення проектів актів Президента України, затвердженого Указом Президента України від 15 листопада 2006 р. N 970, з дотриманням вимог глав 2-5 розділу 6 цього Регламенту, передбачених для проектів актів Кабінету Міністрів.

 

2. Внесені до Кабінету Міністрів проекти актів Президента України опрацьовуються та розглядаються у порядку, встановленому главами 6 і 7 розділу 6 цього Регламенту для проектів актів Кабінету Міністрів.

 

Параграф 91. Подання Президентові України

 

Схвалений Кабінетом Міністрів та завізований Прем`єр-міністром проект акта Президента України подається на розгляд Президента України разом із:

 

1) супровідним листом за підписом Прем`єр-міністра;
2) пояснювальною запискою до проекту акта за підписом керівника органу - головного розробника;
3) довідкою про погодження проекту акта, підписаною Міністром Кабінету Міністрів, із зазначенням посадових осіб, якими погоджено проект;
4) порівняльною таблицею (у разі подання проекту акта про внесення змін до чинного акта);
5) проектом акта та матеріалами до нього в електронній формі.

 

Параграф 92. Розгляд поправок Секретаріату Президента України

 

1. Внесений Кабінетом Міністрів проект акта Президента України, що зазнав змін концептуального характеру в процесі опрацювання в Секретаріаті Президента України і надісланий Кабінетові Міністрів для погодження, повторно розглядається на засіданні Кабінету Міністрів.

 

2. Висновки та пропозиції до змін концептуального характеру, внесених Секретаріатом Президента України, готує центральний орган виконавчої влади - головний розробник проекту акта. Якщо поправки Секретаріату Президента України підтримуються, головний розробник подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів проект акта у новій редакції.

 

3. У разі підтримки за результатами розгляду запропонованих Секретаріатом Президента України змін концептуального характеру Кабінет Міністрів схвалює проект акта у новій редакції та вносить в установленому порядку на розгляд Президента України.

 

4. Якщо за результатами розгляду проекту акта запропоновані Секретаріатом Президента України зміни концептуального характеру не підтримуються, Секретаріат Кабінету Міністрів надсилає Секретаріатові Президента України інформацію про таке рішення Кабінету Міністрів разом з мотивованим висновком відповідного центрального органу виконавчої влади.

 

Параграф 93. Відкликання

 

1. У разі втрати актуальності або з інших причин Кабінет Міністрів за пропозицією члена Кабінету Міністрів може прийняти рішення про відкликання в установленому порядку внесеного проекту акта Президента України.

 

2. Звернення із зазначенням причини відкликання проекту акта подається Президентові України Прем`єр-міністром.