Оперативна інформація
За добу
Радіаційний фон
Погода
Всього подій:228
Пожеж:220
Врятовано осіб:4
Врятовано будівель:39
    Українська версія   |   English version       карта сайту
Нормативна база

Указ Президента України Про Положення про порядок підготовки та внесення проектів актів Президента України

1. Затвердити Положення про порядок підготовки та внесення проектів актів Президента України.

 

2. Визнати такими, що втратили чинність:

 

Указ Президента України від 20 серпня 1993 року N 346 "Про порядок підготовки і внесення актів Президента України";

 

Указ Президента України від 13 жовтня 1993 року N 454 "Про внесення змін до Положення про порядок підготовки і внесення проектів указів і розпоряджень Президента України та про порядок набрання чинності цими актами";

 

Указ Президента України від 10 вересня 1994 року N 512 "Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок підготовки і внесення проектів указів і розпоряджень Президента України";

 

пункт 11 змін, що вносяться до актів Президента України, затверджених Указом Президента України від 27 січня 1999 року N 70 "Про зміни та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Президента України";

 

Указ Президента України від 26 січня 2002 року N 74 "Про внесення змін до деяких указів Президента України";

 

Указ Президента України від 17 квітня 2002 року N 346 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 20 серпня 1993 року N 346";

 

Указ Президента України від 27 травня 2003 року N 443 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 20 серпня 1993 року N 346";

 

пункт 2 змін, що вносяться до указів Президента України, затверджених Указом Президента України від 5 березня 2004 року N 280 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України";

 

Указ Президента України від 21 квітня 2005 року N 703 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 20 серпня 1993 року N 346".

 

3. Цей Указ набирає чинності з дня опублікування.

 

 

 


Президент України 



В. ЮЩЕНКО 



м. Київ
15 листопада 2006 року
N 970/2006 


 


 


 


ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 15 листопада 2006 року N 970/2006 


 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок підготовки та внесення проектів актів Президента України

 

1. Це Положення визначає вимоги щодо порядку підготовки та внесення на розгляд глави держави проектів актів Президента України - указів і розпоряджень.

 

2. У випадках, коли вимоги щодо підготовки, внесення проектів актів Президента України визначено законами України, такі проекти готуються та вносяться відповідно до законів України та з урахуванням вимог, передбачених цим Положенням.

 

3. Указами Президента України оформляються прийняті Президентом України на основі та на виконання Конституції і законів України рішення про:

 

1) призначення та звільнення глав дипломатичних представництв України в інших державах і при міжнародних організаціях;

 

2) призначення всеукраїнського референдуму щодо змін Конституції України, проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою;

 

3) призначення позачергових виборів до Верховної Ради України;

 

4) припинення повноважень Верховної Ради України;

 

5) призначення на посаду та звільнення з посади Генерального прокурора України;

 

6) призначення на посади та звільнення з посад членів Ради Національного банку України;

 

7) призначення на посади та звільнення з посад членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;

 

8) зупинення дії актів Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

 

9) скасування актів Ради міністрів Автономної Республіки Крим, рішень голів місцевих державних адміністрацій;

 

10) призначення на посади та звільнення з посад вищого командування Збройних Сил України, інших військових формувань;

 

11) використання Збройних Сил України та інших військових формувань у разі збройної агресії проти України;

 

12) загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях;

 

13) введення в Україні або в окремих її місцевостях надзвичайного стану, оголошення окремих місцевостей України зонами надзвичайної екологічної ситуації;

 

14) призначення на посади та звільнення з посад суддів Конституційного Суду України;

 

15) утворення, ліквідацію судів, визначення кількості суддів у судах;

 

16) присвоєння вищих військових звань, вищих дипломатичних рангів та інших вищих спеціальних звань і класних чинів;

 

17) нагородження державними нагородами; встановлення президентських відзнак та нагородження ними;

 

18) прийняття до громадянства України та припинення громадянства України, надання притулку в Україні;

 

19) помилування;

 

20) створення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, їх ліквідацію, реорганізацію;

 

21) призначення на посади та звільнення з посад голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, їх відставку;

 

22) перше призначення на посаду професійного судді, звільнення з посади професійного судді протягом п`яти років після першого призначення; переведення суддів, призначення та звільнення з адміністративних посад у судах;

 

23) призначення, припинення повноважень членів Вищої ради юстиції;

 

24) призначення на посади та звільнення з посад Глави Секретаріату Президента України, перших заступників Глави Секретаріату Президента України, заступників Глави Секретаріату Президента України, Представника Президента України у Верховній Раді України, Представника Президента України у Кабінеті Міністрів України, Представника Президента України у Конституційному Суді України, Прес-секретаря Президента України, радників Президента України;

 

25) введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України;

 

26) формування персонального складу Ради національної безпеки і оборони України;

 

27) надання доручень Кабінету Міністрів України;

 

28) утворення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, призначення на посаду та звільнення з посади Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим;

 

29) внесення змін до указів Президента України, визнання такими, що втратили чинність, указів Президента України, офіційне тлумачення актів Президента України.

 

Указами Президента України оформляються також інші рішення, видані на основі та на виконання Конституції і законів України, якщо хоча б одне з положень рішення розраховано на постійну або багаторазову дію (має нормативний характер) або належить до таких, що оформляються указами Президента України згідно з цим пунктом, а також рішення, прийняття яких у формі указу передбачено законами України та указами Президента України.

 

4. Розпорядженнями Президента України оформляються прийняті Президентом України на основі та на виконання Конституції і законів України рішення про:

 

1) надання доручень, рекомендацій щодо здійснення заходів, розгляду, вирішення питань (крім рішень, які згідно з пунктом 3 цього Положення оформляються указами);

 

2) проведення переговорів, підписання міжнародних договорів України, надання повноважень на ведення переговорів, на підписання міжнародних договорів України, відповідних директив делегації чи представникові України;

 

3) оперативні, організаційні і кадрові питання (крім рішень, які згідно з пунктом 3 цього Положення оформляються указами);

 

4) призначення на посади та звільнення з посад помічників, референтів Президента України;

 

5) внесення змін до розпоряджень Президента України, визнання такими, що втратили чинність, розпоряджень Президента України;

 

6) винесення на обговорення громадськості проектів законів, які передбачаються для внесення Президентом України на розгляд Верховної Ради України, проектів актів Президента України.

 

Розпорядженнями Президента України оформляються також інші рішення, прийняття яких у формі розпорядження передбачено законами України, актами Президента України.

 

5. Проекти актів Президента України вносять:

 

Кабінет Міністрів України;

 

Рада міністрів Автономної Республіки Крим;

 

Глава Секретаріату Президента України, його перші заступники та заступники;

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони України;

 

радники Президента України;

 

консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби, утворені Президентом України.

 

У випадках, передбачених Конституцією та законами України, актами і дорученнями Президента України, проекти актів Президента України вносять інші суб`єкти.

 

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади України вносять проекти актів Президента України через Кабінет Міністрів України, крім випадків, передбачених законами України, актами і дорученнями Президента України.

 

Структурні підрозділи Секретаріату Президента України вносять проекти актів через Главу Секретаріату Президента України (у разі його відсутності - через Першого заступника, заступника Глави Секретаріату Президента України).

 

6. У разі надходження на ім`я Президента України, адресу Секретаріату Президента України звернень від громадян, підприємств, установ, організацій, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, народних депутатів України з пропозиціями щодо видання актів Президента України такі пропозиції розглядаються в установленому порядку. За результатами їх розгляду Секретаріатом Президента України, а за дорученням Президента України - іншими суб`єктами здійснюється в разі необхідності підготовка проекту акта Президента України та внесення його в установленому порядку.

 

7. Проекти актів Президента України, які вносяться, мають відповідати Конституції і законам України, узгоджуватися з раніше прийнятими актами Президента України, відповідати міжнародним зобов`язанням України та acquis communautaire.

 

8. Проект акта Президента України вноситься на паперовому носії разом із його електронною копією, а також із супровідним листом, пояснювальною запискою, довідковими та аналітичними матеріалами, довідкою про погодження проекту (із зазначенням посадових осіб, з якими погоджено проект акта), якщо інше не передбачено законами України, актами Президента України.

 

Пояснювальна записка до проекту акта Президента України має містити обгрунтування необхідності видання акта, посилання на норми Конституції, законів України, на основі і на виконання яких пропонується видання відповідного акта Президента України, характеристику його основних положень, інформацію про нормативно-правове регулювання відповідного питання, прогноз очікуваних політичних, соціально-економічних, правових наслідків його виконання, а також інформацію про вплив видання акта Президента України на видаткову, доходну частину державного бюджету.

 

У разі внесення проекту акта Президента України, виконання якого впливає на видаткову, доходну частину державного бюджету, разом із проектом такого акта має бути подано фінансово-економічне обгрунтування можливих витрат із зазначенням джерел їх покриття.

 

Якщо виконання акта Президента України, проект якого вноситься, не впливатиме на видаткову, доходну частину державного бюджету, про це зазначається у пояснювальній записці до проекту.

 

До проектів указів, що за предметом правового регулювання належать до сфер, правовідносини в яких регулюються правом Європейського Союзу, додається експертний висновок Міністерства юстиції України щодо відповідності проекту acquis communautaire. У разі коли за експертним висновком Міністерства юстиції України проект указу не відповідає acquis communautaire, до проекту додається обгрунтування необхідності видання такого акта без урахування acquis communautaire, а в самому проекті має бути чітко визначено строк дії указу.

 

9. Проекти актів Президента України мають бути завізовані зазначеними у пункті 5 цього Положення посадовими особами, керівниками органів, які вносять проекти актів.

 

10. Проекти актів Президента України, що вносяться Кабінетом Міністрів України, мають бути:

 

завізовані Прем`єр-міністром України (у разі його відсутності - Першим віце-прем`єр-міністром України чи відповідним Віце-прем`єр-міністром України), а також міністрами (у разі їх відсутності - заступниками міністрів), керівниками центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких належать питання, що пропонуються до вирішення проектом акта Президента України;

 

погоджені з Міністерством юстиції України - якщо вони мають нормативний характер;

 

погоджені з Міністерством фінансів України - якщо їх видання впливає на видаткову, доходну частину державного бюджету.

 

Довідка про погодження проекту акта Президента України, що подається Кабінетом Міністрів України, має бути підписана Міністром Кабінету Міністрів України (у разі його відсутності - першим заступником, заступником Міністра Кабінету Міністрів України).

 

Проект акта Президента України, внесений Кабінетом Міністрів України, може бути відкликаний до його підписання Президентом України за письмовим зверненням Прем`єр-міністра України (у разі його відсутності - Першого віце-прем`єр-міністра України чи відповідного Віце-прем`єр-міністра України) із зазначенням причин відкликання.

 

Проект акта Президента України, внесений Кабінетом Міністрів України на виконання акта Президента України, може бути відкликаний у порядку, передбаченому абзацом шостим цього пункту, лише за згодою Президента України.

 

У разі якщо проекти актів Президента України відповідно до законів, актів і доручень Президента України вносяться міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади України, такі проекти мають бути погоджені відповідно до абзаців третього - четвертого цього пункту.

 

11. Внесені проекти актів Президента України реєструються та опрацьовуються в Секретаріаті Президента України в порядку, що затверджується Главою Секретаріату Президента України. При цьому для опрацювання проектів актів Президента України з кадрових питань за рішенням Глави Секретаріату Президента України може утворюватися відповідна комісія.

 

Внесені проекти актів Президента України опрацьовуються в Секретаріаті Президента України протягом тридцяти календарних днів, а проекти, що мають терміновий характер, - у визначені Главою Секретаріату Президента України, його Першим заступником, заступником строки.

 

У разі потреби строки, передбачені в абзаці другому цього пункту, можуть бути продовжені Главою Секретаріату Президента України, Першим заступником, заступником Глави Секретаріату Президента України.

 

12. Якщо під час опрацювання внесеного проекту акта Президента України в Секретаріаті Президента України виникли розбіжності з його розробниками, щодо яких не досягнуто згоди, Глава Секретаріату Президента України (у разі його відсутності - Перший заступник, заступник Глави Секретаріату Президента України) доповідає про них Президентові України.

 

13. Внесені Кабінетом Міністрів України проекти актів Президента України, що у процесі опрацювання в Секретаріаті Президента України зазнали змін концептуального характеру, за рішенням Глави Секретаріату Президента України (у разі його відсутності - Першого заступника, заступника Глави Секретаріату Президента України) можуть бути надіслані Кабінету Міністрів України для погодження в установленому порядку.

 

Внесені іншими суб`єктами проекти актів Президента України, якими пропонується вирішити питання, що пов`язані з компетенцією Кабінету Міністрів України, також можуть бути надіслані за рішенням Глави Секретаріату Президента України (у разі його відсутності - Першого заступника, заступника Глави Секретаріату Президента України) для погодження до Кабінету Міністрів України.

 

У разі якщо Кабінетом Міністрів України не погоджено надісланий відповідно до абзаців першого чи другого цього пункту для погодження проект акта Президента України, Глава Секретаріату Президента України (у разі його відсутності - Перший заступник, заступник Глави Секретаріату Президента України) доповідає про це Президентові України. Про прийняте Президентом України щодо такого проекту рішення Глава Секретаріату Президента України, Перший заступник, заступник Глави Секретаріату Президента України інформує Кабінет Міністрів України.

 

14. Проекти актів Президента України, які передбачають вирішення важливих питань загальнодержавного значення, пов`язані з реалізацією прав і свобод людини і громадянина, за рішенням Президента України можуть бути винесені на обговорення громадськості.

 

15. Проекти актів Президента України, підготовлені та внесені з порушенням вимог, передбачених законами України, актами Президента України, цим Положенням, а також такі, що викликають зауваження концептуального характеру, може бути повернуто за рішенням Глави Секретаріату Президента України (у разі його відсутності - Першого заступника, заступника Глави Секретаріату Президента України) суб`єктам, які їх внесли.

 

16. Опрацьовані в Секретаріаті Президента України проекти актів мають бути завізовані: Главою Секретаріату Президента України, Першим заступником та заступником Глави Секретаріату Президента України, до компетенції яких належить питання, що пропонується до вирішення проектом акта Президента України, а також керівниками структурних підрозділів Секретаріату Президента України, що здійснювали опрацювання проекту акта, а проекти актів з питань національної безпеки та оборони - і Секретарем Ради національної безпеки і оборони України.

 

Керівник структурного підрозділу Секретаріату Президента України, на який покладено правове забезпечення діяльності Президента України, візує кожну сторінку проектів актів Президента України, крім проектів указів з питань нагородження, громадянства, помилування.

 

17. Проекти актів подаються на підпис Президентові України Главою Секретаріату Президента України (у разі його відсутності - Першим заступником, заступником Глави Секретаріату Президента України).

 

18. У разі якщо Президент України відхилив проект акта, такий проект повертається у триденний строк суб`єкту, який його вносив.

 

Якщо Президентом України висловлено зауваження до поданого на підпис проекту акта, такий акт доопрацьовується в Секретаріаті Президента України, погоджується, візується в установленому цим Положенням порядку та повторно подається на підпис Президентові України.

 

 

 

 


Глава Секретаріату
Президента України 


 


В. БАЛОГА 


 

 

 (абзац перший пункту 4 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 р. N 1532)

 

Склад урядового комітету затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

(пункт 4 розділу IV в редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 14.10.2005 р. N 1020)

 

5. Урядовий комітет очолює Прем`єр-міністр України, Перший віце-прем`єр-міністр, віце-прем`єр-міністр або Міністр закордонних справ.

 

У складі урядового комітету, який очолює Прем`єр-міністр України, визначається посада заступника голови урядового комітету.

 

(пункт 5 розділу IV в редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 14.10.2005 р. N 1020)

 

6. Організаційною формою роботи Урядового комітету є засідання.

 

(пункт 6 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2004 р. N 461)

 

7. Рішення Урядового комітету оформляються протоколом, який підписує голова Комітету.

 

8. Рішення Урядового комітету, прийняті в межах його компетенції, є обов`язковими для виконання.

 

Засідання урядових комітетів

 

9. Засідання Урядового комітету проводиться у міру потреби в один і той же день тижня.

 

Рішення про скликання засідання Комітету приймається його головою.

 

10. Порядок денний засідання Урядового комітету формується відповідальним секретарем Урядового комітету, визначеним з числа працівників структурного підрозділу Секретаріату Кабінету Міністрів з питань організаційного забезпечення підготовки та проведення засідань урядових комітетів, і подається для затвердження голові Комітету.

 

(пункт 10 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2004 р. N 461)

 

11. Затверджений порядок денний засідання Урядового комітету і відповідні матеріали з питань, включених до нього, надсилаються членам Урядового комітету та посадовим особам, що запрошуються на засідання, а також Службі Прем`єр-міністра не пізніше ніж за 48 годин до його початку.

 

Абзац другий пункту 11 розділу IV виключено

 

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 14.04.2004 р. N 461)

 

Порядок денний надсилається також членам Кабінету Міністрів, які не є членами Урядового комітету, та іншим керівникам центральних органів виконавчої влади за списком, визначеним головою Урядового комітету.

 

12. З питань порядку денного на засідання Урядового комітету запрошуються керівники центральних, місцевих органів виконавчої влади, установ та організацій, які брали участь у розробленні проекту, що розглядається, а також інші посадові особи, участь яких необхідна під час обговорення питання.

 

Перелік осіб, які запрошуються на засідання Урядового комітету, визначається структурним підрозділом Секретаріату Кабінету Міністрів, який проводив експертизу проекту акта та матеріалів до нього, за погодженням з головою Урядового комітету.

 

У засіданні Урядового комітету беруть участь працівники Секретаріату Кабінету Міністрів, які проводили аналіз та експертизу внесеного проекту акта, а також працівники Служби Прем`єр-міністра.

 

Посадові особи, які беруть участь у засіданні Урядового комітету, реєструються структурним підрозділом Секретаріату Кабінету Міністрів, відповідальним за організаційне забезпечення підготовки та проведення засідань урядових комітетів.

 

13. Засідання Урядового комітету вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини його членів.

 

У разі відсутності з поважних причин міністра, керівника іншого центрального органу виконавчої влади, який є членом урядового комітету, в засіданні комітету може брати участь з правом дорадчого голосу один з його заступників (а замість керівника колегіального органу - один з членів цього органу) за попереднім погодженням з головою урядового комітету.

 

(абзац другий пункту 13 розділу IV у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 14.08.2006 р. N 1202)

 

Члени Кабінету Міністрів, які не входять до складу Урядового комітету, можуть брати участь у роботі цього Комітету з правом вирішального голосу.

 

14. Засідання Урядового комітету проводить його голова.

 

У разі відсутності Першого віце-прем`єр-міністра України, віце-прем`єр-міністра, який очолює урядовий комітет, засідання цього комітету проводить посадова особа, яка забезпечує здійснення повноважень відсутньої особи.

 

(абзац другий пункту 14 розділу IV в редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 14.10.2005 р. N 1020)

 

За рішенням Прем`єр-міністра засідання Комітету може бути проведено під його головуванням.

 

15. Рішення Урядового комітету приймаються шляхом досягнення консенсусу.

 

(абзац перший пункту 15 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 14.10.2005 р. N 1020)

 

У разі коли за результатами розгляду проекту акта законодавства чи його концепції консенсусу не досягнуто, голова Комітету може прийняти рішення про внесення цього проекту (концепції) з розбіжностями для розгляду на засіданні Кабінету Міністрів.

 

16. Проект акта законодавства представляє на засіданні Урядового комітету керівник відповідного органу виконавчої влади, який його подав. Проект закону, поданий Національним банком, представляється Головою Національного банку або особою, яка його заміщує.

 

(абзац перший пункту 16 розділу IV із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 р. N 602)

 

За наявності розбіжностей у позиціях органів виконавчої влади, установ та організацій щодо проекту обґрунтовані пояснення дають також їх керівники.

 

17. Обговорення та прийняття Урядовим комітетом рішення щодо проекту акта проводиться за кожним окремим пунктом. Обговорення припиняється за рішенням головуючого.

 

Стосовно висловлених учасниками засідання пропозицій та зауважень Урядовим комітетом приймається відповідне рішення, яке оголошується головуючим.

 

У разі наявності зауважень та пропозицій до тексту проекту в експертних висновках Урядовим комітетом приймається відповідне рішення.

 

18. Урядовий комітет у своїй роботі взаємодіє з іншими урядовими комітетами.

 

Для розгляду, врегулювання розбіжностей і схвалення проектів комплексних нормативно-правових актів та інших документів можуть проводитися спільні засідання урядових комітетів за погодженим рішенням голів відповідних комітетів.

 

19. Урядовий комітет у разі потреби утворює підкомітети, експертні комісії та робочі групи для розгляду окремих питань, що належать до його компетенції.

 

Порядок роботи цих органів визначається положеннями про них або відповідним рішенням Урядового комітету.

 

20. Протокол засідання Урядового комітету складається структурним підрозділом Секретаріату Кабінету Міністрів, відповідальним за організаційне забезпечення підготовки та проведення засідань урядових комітетів, разом з іншими структурними підрозділами Секретаріату протягом доби з часу проведення засідання і підписується головою Комітету.

 

У разі потреби ведеться також стенограма засідання, яка є внутрішнім робочим документом, має конфіденційний характер і використовується для оформлення протоколу засідання Урядового комітету.

 

На запит Представника Президента України у Кабінеті Міністрів йому може бути надано стенограму та протокол засідання урядового комітету.

 

(пункт 20 розділу IV доповнено абзацом третім згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 р. N 1532)

 

21. Рішення, прийняті Урядовим комітетом, доводяться до відома виконавців у формі витягів з протоколу засідання Комітету структурним підрозділом Секретаріату Кабінету Міністрів, відповідальним за організаційне забезпечення підготовки та проведення засідань урядових комітетів.

 

Структурні підрозділи Секретаріату Кабінету Міністрів, відповідальні за підготовку внесених проектів актів для розгляду в Кабінеті Міністрів, систематично інформують голів комітетів про стан виконання прийнятих рішень.

 

22. Якщо предмет правового регулювання проекту акта законодавства становить державну таємницю України або інформація про нього є конфіденційною і належить державі, цей проект акта вноситься для розгляду на засіданні Урядового комітету лише у разі потреби врегулювання розбіжностей в позиціях щодо нього органів виконавчої влади, установ та організацій, які брали участь у його розробленні.

 

(абзац перший пункту 22 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 р. N 911)

 

Підготовка матеріалів до такого засідання, допуск на засідання, оформлення протоколу здійснюється з дотриманням встановлених правил роботи із секретними документами або документами, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави.

 

(абзац другий пункту 22 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 р. N 911)

 

V. Порядок розроблення концептуальних засад формування державної політики

 

1. Концептуальні засади формування державної політики (далі - політичні рішення) розробляються з метою надання Кабінетові Міністрів вичерпної інформації для прийняття оптимального варіанту розв`язання проблеми (стратегії дій, підходу) у відповідній сфері суспільного життя та удосконалення нормативно-правової бази у цій сфері.

 

2. Пропозиції щодо прийняття Кабінетом Міністрів політичного рішення відповідно до своєї компетенції подають міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

 

Пропозиції, розроблені центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через відповідних міністрів, повинні бути погоджені цими міністрами.

 

Погодження міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади пропозицій щодо рекомендованого політичного рішення здійснюється відповідно до вимог розділу VI цього Реґламенту, зокрема у частині забезпечення погодження першими керівниками.

 

3. Пропозиції щодо прийняття Кабінетом Міністрів політичного рішення подаються у формі доповідної записки згідно з додатком 13.

 

У відповідних розділах доповідної записки висвітлюється загальна характеристика рекомендованого рішення, детальний аналіз його основних положень, а також питання організаційного забезпечення виконання.

 

4. Подану в установленому порядку до Кабінету Міністрів доповідну записку Секретаріат Кабінету Міністрів опрацьовує у строк, що не перевищує 10 днів, і подає для розгляду на засіданні Кабінету Міністрів разом з експертним висновком за формою згідно з додатком 14, завізованим заступником Міністра Кабінету Міністрів відповідно до розподілу функціональних обов`язків.

 

В експертному висновку викладаються результати аналізу доповідної записки із зазначенням її відповідності встановленим цим Реґламентом вимогам, оцінка рекомендованого політичного рішення, а також узагальнений висновок щодо достатності (недостатності) підстав для його прийняття.

 

До експертного висновку в разі потреби можуть додаватися довідково-аналітичні та інші матеріали.

 

5. Доповідну записку, підготовлену і подану з порушенням установлених цим Реґламентом вимог, у строк, що не перевищує п`яти днів від дня її надходження, Секретаріат Кабінету Міністрів повертає головному розробникові для приведення у відповідність з цими вимогами.

 

(розділ V із змінами, внесеними згідно з
постановою  Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 р. N 263,
 в редакції постанови Кабінету Міністрів
 України від 21.10.2005 р. N 1026)

 

VI. Порядок підготовки, подання та розгляду проектів постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів

 

 

 

Загальні положення

 

1. Акти Кабінету Міністрів, що мають нормативний характер, видаються у формі постанов.

 

Акти Кабінету Міністрів з оперативних, кадрових, організаційно-розпорядчих та інших питань, які не мають нормативного характеру, видаються у формі розпоряджень.

 

(абзац другий пункту 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 р. N 558)

 

2. Проекти постанов Кабінету Міністрів подають:

 

члени Кабінету Міністрів;

 

центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації;

 

робочі групи, утворені Кабінетом Міністрів;

 

Міністр Кабінету Міністрів.

 

Пропозиції про укладення міжнародних договорів України вносяться до Кабінету Міністрів у порядку, встановленому Законом України "Про міжнародні договори України" та іншими актами законодавства з цього питання.

 

Підприємства, установи та організації подають пропозиції щодо прийняття актів Кабінету Міністрів центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим та місцевим органам виконавчої влади, до компетенції яких належить питання, яке передбачається врегулювати.

 

3. Постанови Кабінету Міністрів надсилаються Мін`юсту для внесення їх до Єдиного державного реєстру нормативних актів згідно з Порядком ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та користування ним і публікуються в газеті "Урядовий кур`єр" та Офіційному віснику України, крім тих, що мають гриф "Таємно" або "Для службового користування".

 

(пункт 3 розділу VI в редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 р. N 986,
 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 р. N 911)

 

4. У постановах і розпорядженнях Кабінету Міністрів, якими внесено зміни, поширено чи продовжено термін дії опублікованих актів Кабінету Міністрів, визнано їх такими, що втратили чинність, або скасовано, обов`язково зазначається джерело офіційного опублікування зазначених актів.

 

У разі посилання на акти, опубліковані до 1 січня 1997 р., як джерело опублікування зазначається Зібрання постанов Уряду України, на акти, опубліковані після 1 січня 1997 р., - Офіційний вісник України. Якщо в опубліковані акти Кабінету Міністрів вносилися зміни, дія їх поширювалася, термін дії продовжувався або зупинявся рішеннями Кабінету Міністрів у наступні роки, зазначаються всі джерела опублікування.

 

5. Постанови і розпорядження Кабінету Міністрів набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо не встановлено пізніший термін набрання ними чинності.

 

Акти Кабінету Міністрів, які визначають права і обов`язки громадян, набирають чинності не раніше дня їх опублікування в офіційних друкованих виданнях.

 

6. Дія актів Кабінету Міністрів може бути зупинена Президентом України з мотивів невідповідності Конституції України з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

 

(абзац перший пункту 6 розділу VI у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 30.08.2006 р. N 1256)